Royal Tattoo ve Dövme Silme

Stüdyomuz 13 yıldır dövme,kalıcı makyaj, saç simülasyonu, piercing gibi işlemler yapılmakta ve aynı zamanda bu işlemlerin kursları verilmektedir. Kurs süresi kişinin isteği üzerine değişmektedir. Kurs sonunda sınava tabii tutulan başarılı olan kursiyelere milli eğitim onaylı belge verilmektedir. Siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için ve yoğun talep üzerine stüdyomuzda dövme silme işlemine başladık ve kaliteli işlemi uygun fiyata vermek için kampanya düzenledik.

Dövme Silme Nasıl Çalışır?

Koyu Renkli kıyafetle güneş altında bir süre beklerseniz kıyafetin ve derinizin ısındığını fark ederseniz. Çünkü koyu renkli boylar ışığı emer ve ısıya dönüştürürler. Bu uygulama da benzer bir prensiple çalışır. Koyu renkli boyar maddeler ışığı emerek ısı,ses veya buharlaşma şeklinde doku yanıtına nede olurlar.

Dövmeleri yok etmek amacıyla kullanılan ışınlar,deri yüzeyine zarar vermeden geçerek deri içindeki koyu renkli dövme pigmentine ulaşırlar. Dövme pigmentleri ışığı emerek ışıktaki enerjiyi ses ve ısıya dönüştürür. Bu sayede  deri içindeki büyük parçacıklar halinde bulunan pigment açığa çıkarn enerjiyi ile çevre dokuya zarar vermeden küçük parçacıklar ayrışır. Vücudun bağışıklık sistemi küçük parçacıklara ayrışmış dövme boyasını daha kolay emer ve yok eder.

Her Dövme Yok Edilir Mi ?

Genellikle evet ancak, her zaman değil. Günümüzde dövme silme işlemleri çok ileri teknolojilerle üretilmektedir. Bir çok ana rengi uygulamayla silmek mümkündür. Mor, pembe, Sarı renklerin bazı tonları ten rengi ve beyaz renkli dövmeler maalesef lazerle silinmemektedir.

 

Dövme Silme Seans Aralıkları Nasıl Ayarlanır?

Dövme silme seansları 6-8 haftadır. Dövme silme uygulamasında,deri yüzeyinde oluşan kabuklanma 3-4 gün içerisinde düzelir. Deri yüzeyinin normalleşmesine rağmen deri altında tetiklenmiş olan boyanın vücuttan uzaklaştırma işlemi devam eder. Bu nedenle vücuttan uzaklaştırılabilir maddenlerin mümkün olduğu kadar fazla uzaklaştırılması ve deri destek dokusunun normalleşmesi beklenmelidir. Dövme silme ikinci veya daha ileri seanslara en erken 6-8 hafta sonra alınır.

Dövme Silinmesi Kaç Seans Uygulanma Gerektirir?

Dövmenin silinmesinde seans sayısını kullanılan boya, uygulanan teknik, kullanılan boya miktarı ve kullanılan lazer türü belirler. Dövme silme seans sayısı 5-10 seans aralığındadır.

Dövme silme bazı vakalarda işlemden sonra bir değişim gözlenmemesinin sebebi Nedir?

Bu durum tamamen normaldir. Dövmenin silmede uygulamada alınan yanıt  kullanılan boya, uygulanan teknik, kullanılan boya miktarı ve kullanılan lazer türünün ve vücudun yapılan işleme verdiği tepkiye bağlı olarak kişiden kişiye değişebilir. Hatta aynı kişide farklı dövmelerde dahi yanıtlar değişmektedir. Fakat hemen birçok dövme tekrarlanan seanslarla silinebilmektedir.

Dövmenin Tamamı yerine Belirli Bir Bölgeye Dövme Silme Uygulanabilir mi?

Evet Mümkün. Dövmenin içindeki bir yazı veya desenin yok edilmesi işlemlerini yapabilecek inceliktekilazerler ve teknikler kullanılmaktadır.

Dövme Silme Deride Anormal İz Bırakır Mı?

Yapılan dövme silme tedavilerinde vakaların büyük çoğunlunda kalıcı bir lekelenme veya iz gelişmemektedir. Fakat her tıbbi işlem beraberinde belli riskler getirir. Deri de diğer organlarda olduğu gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Eğer vakanın geçmişte keloid hipertrofik skar gibi tıbbii geçmişi varsa bu tür vakalarda sorun gelişme riski mevuttur.