Sercan Değer

Sercan Değer 09 Haziran 1989’da İzmir’de doğmuştur. Çocukluğunu İzmir ’de geçiren Sercan Değer’ in babasının işinden dolayı çok fazla şehirde eğitim görmüştür. İlkokulunu İzmir’de  ortaokulunu  Çanakkale ve Erzincan’da , lise öğrenimini de  Ankara’da tamamladı. Resim yapmayı teneffüs zilinin çalmasını beklerken, oyalanmak amacıyla bulduğu, bir hobi olarak yapan Değer, lisede okurken dövmeye ve resime merak saldı. Lise hayatında yaptığı resimlerle birkaç okul dergisinin arka kapağı oldu.

Üniversite hayatına Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi  Gemi İnşa ve Gemi Makinaları bölümünde devam etti. Üniversitenin ilk yılında tanıştığı Vural Emekci ile beraber profosyonel anlamda  ilk dövmesini gerçekleştirdi. Sonrasında dövme onun hayatının bir parçası oldu. Trabzon’da bununla ilgili araştırmalar yaparak burada da dövme çalışmalarına devam etti.

Vural Emekci ile birlikde Trabzon’da bir stüdyo kiralayarak ilk profesyonel dövme stüdyosunu açtı. Fakat dövme konusunda kendisini yeterli görmüyordu. Kendini geliştirmek ve daha iyi dövmeler yapabilmek için resim kursuna gitti. Aynı zamanda okuluna devam eden Sercan Değer yaz sezonlarında ise Türkiye’nin en büyük stüdyolarından birisi olan Royal Tattoo Alanya’da çalışmalarına devam etti. Okulun bitmesine yakın  2012 yılında İstanbul’da düzenlenen uluslar arası dövme yarışmasında traditional dalında Türkiye 2.liğini aldı. Aynı yıl Vural Emekci’nin  A’dan Z’ye Dövme Sanatı adlı kitabına araştırmalarına ve yapımına yardımcı oldu.2013 yılında Ankara’ya dönüş yapan Sercan Değer beraber olduğu Vural Emekci ile beraber tekrar bir stüdyo açtı ve burada çalışmalarına devam etmektedir.

Sercan Değer Dövmeleri

Tümünü Gör